Ve čtvrtek 7. prosince jsme se společně se 7.A vypravili do Německa, podívat se, jak  naši sousedé prožívají adventní čas. Po více jak dvou hodinách cesty autobusem jsme přijeli na naši první zastávku, do Míšně. Zde jsme měli objednanou návštěvu porcelánky, nejslavnější manufakturu svého druhu v Evropě. Podnik vznikl v roce 1710 a od té doby představuje mimořádné umělecké řemeslo. Originální míšeňské zboží je označeno logem dvou zkřížených mečů. Prohlédli jsme si dílničky i muzeum porcelánu. Po prohlídce jsme se už těšili do Drážďan, na jeden z nejznámějších vánočních trhů – Striezelmarkt. Letošní vánoční trhy mají již pořadové číslo 589 ! Ochutnali jsme populární lákadla, jako je např. domácí štola, ovoce v čokoládě, cukrovou vatu, klobásu, prohlédli si vánoční pyramidu, nádherně nazdobené stánky, řemeslné výrobky, svezli se na historickém ruském kole… Posledním zastavením byly nákupy ve středisku Centrum Galerie Dresden, kde jsme pořídili dárky v obchodě Primark. Autobus na nás již čekal a my jsme se spokojení vydali na zpáteční cestu domů. Doufáme, že se k našim sousedům opět někdy podíváme 🙂 Byl to krásný výlet 🙂