Ve dnech 20. – 21. 3. se žáci 1. – 3. tříd společně s lektorkami Akademie CZ.NIC podívali do on – line ZOO. Nejedná se o vtip, ale o preventivní akci,

která byla zaměřená na bezpečný pohyb na internetu, závislosti na internetu, možné nebezpečí kyberšikany atd. Lektorky dětem skrz příběhy zvířátek přiblížily tyto jevy. Dětem vysvětlily, co je špatné, co by dělat v on – line prostoru neměly a pokud se nějaký negativní jev ukáže, jak ho vyřešit. Děti příběhy zvířátek zaujaly a aktivně se zapojovaly do diskuse na daná témata. Může se zdát, že hovořit s dětmi o možném nebezpečí na internetu na 1. stupni ZŠ je moc brzy, ale opak je pravdou. Mnoho dětí v tomto věku hraje on – line hry a je aktivní na sociálních sítích, což u nepoučených dětí může v budoucnosti vyústit v problémy.

Tato akce byla podpořena z programu O2 Chytrá škola.