Jedním z probíraných témat předmětu výchova ke zdraví jsou nemoci. Definice říká, že se jedná o patologický stav těla nebo mysli. A právě duševním zdravím jsme se zabývali ve třídě 7. A.

Vysvětlili jsme si, co je to duševní onemocnění, jaké mohou být příčiny duševních onemocnění a jaké jsou  rizikové faktory vzniku duševních onemocnění.

O2 Chytrá škola má na svém webu mnoho materiálů, které se tomuto tématu věnují. Se žáky jsme probraly toto téma s pomocí materiálů O2 Chytrá škola. Potom si děti si vypracovaly odpovědi na několik kvízů například “ Jak dlouho vydržíte bez mobilu“ , “ Mají sítě vliv na vaše zdraví“, „Co je to netolismus“, „Co na sociálních sítích může způsobit negativní pocity z vlastního těla“ atd.