V pátek 1. 12. 2023 proběhl v naší třídě projektový den na téma „Moje budoucnost“. V rámci volby budoucího studia s námi spolupracovala také výchovná poradkyně, Mgr. A. Nápravníková. V 1. části dne žáci zhlédli video s praktickými radami pro přijímací řízení v r. 2024. Vyzkoušeli si test smyslového vnímání a test temperamentu. Oba testy souvisí se schopnostmi a dovednostmi žáka. Později jsme se zaměřili i na sebereflexi a žáci pracovali i ve skupinách. Pro některé z nich nebylo jednoduché kriticky a objektivně určit, které stránky své osobnosti považují za silné a které za slabé. V závěru jsme zorganizovali fiktivní sraz po 20 letech, kde žáci sdělovali, co v životě vystudovali, co se jim podařilo, jak si šli za svým cílem, kde žijí a pracují, zda mají rodinu apod.